Пн - Пт 09:00 - 18:00
  • UA
  • RU

Навчання з питань пожежної безпеки

Навчання з питань пожежної безпеки для посадових осіб та спеціальне навчання для працівників, зайнятих на роботах з підвищеною пожежною небезпекою

Відповідно до статті 40 Кодексу цивільного захисту України та Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013  №444, ТОВ «Шілд–Фаєр» погоджено з Державною службою України з надзвичайних ситуацій Програму навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій та Програму спеціального навчання (пожежно-технічний мінімум) для працівників зайнятих на роботах з підвищеною пожежною небезпекою. Термін дії програм до 29 грудня 2021 року.

Для того, щоб розібратися, що це за навчання і кому воно може (або ж має) бути цікавим, ми підготували для вас інформаційну довідку.

  1. Що передбачає собою навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій і навчання з пожтехмінімуму?

Метою його проведення є підвищення загальних пожежно-технічних знань працюючих, навчання їх правилам пожежної безпеки з урахуванням пожежонебезпечних особливостей виробництва, більш глибоке ознайомлення з протипожежними заходами та діями в разі виникнення пожежі, напрацювання навичок використання первинних засобів пожежогасіння.

  1. Кому це потрібно?

Стаття 40 Кодексу цивільного захисту України передбачає, що навчання працюючого населення діям у надзвичайних ситуаціях є обов’язковим і здійснюється в робочий час за рахунок коштів роботодавця.

Пунктами 15,16 розділу ІІ НАПБ А.01.001-2014 «Правила пожежної безпеки в Україні» визначено, що особи, яких приймають на роботу, пов’язану з підвищеною пожежною небезпекою, повинні попередньо (до початку самостійного виконання роботипройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум), також посадові особи та працівники проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях».

Постановою Кабінету Міністрів України  від 26.06.2013 № 444  (зокрема, пунктом 16) передбачається, що:

– посадові особи до початку виконання своїх обов’язків і періодично (один раз на три роки) проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки.

– особи, яких приймають на роботу, пов’язану з підвищеною пожежною небезпекою, мають попередньо пройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум).

– працівники, зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, один раз на рік проходять перевірку знань нормативних актів з пожежної безпеки.

  1. Які наслідки непроходження навчання?

Юридичні наслідки у вигляді адміністративної відповідальності (Стаття 175 КУпАП: порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 0,5 до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Юридичні наслідки у вигляді кримінальної відповідальності (Стаття 270 ККУ: Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, якщо воно спричинило виникнення пожежі, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі, карається штрафом від п’ятдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. Те саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки, карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років).

  1. Як це відбувається?

Навчання проводиться на базі навчального центру, адже відкриті курси – це найбільш оптимальний і раціональний підхід до навчання підприємствами своїх співробітників.

Групи формуються залежно від кількості поданих заявок, а у випадку бажання замовника – проводяться виключно для групи його працівників.

Програма навчання поєднує в собі інформативну базу і практичні методики. За результатами –  видаються посвідчення встановленого зразка, що підтверджують отримані знання.

Як подати заявку?

Більш детальну інформацію Ви можете отримати:

за телефоном (068) 793-72-67 або

відправити листа на електронну пошту info@shieldfire.com.ua