Пн - Пт 09:00 - 18:00
  • UA
  • RU

Проект ДБН В.2.2-24:201Х «Будинки і споруди. Висотні будівлі. Основні положення» Основні нововедення з питань пожежної безпеки

ДБН В.2.2-24:201Х «Будинки і споруди. Висотні будівлі. Основні положення»

Забезпечення пожежної безпеки висотних будівель та споруд є досить складним та актуальним завданням, особливо враховуючи, що, наприклад Київ, згідно сайту «Skyscraperpage» посідає перше місце в Європі за кількістю висотних будинків. На сайті Мінрегіону України оприлюднено Проект ДБН В.2.2-24:201Х «Будинки і споруди. Висотні будівлі. Основні положення».  За результатом аналізу, розглянемо основні зміни в редакції нових державних будівельних норм (ДБН), які стосуються протипожежних вимог.

  • За текстом всього ДБН уточнено та актуалізовано пожежну термінологію та актуалізовано нормативні посилання на нові норми та стандарти.
  • Оптимізовано вимогу стосовно розміщення спринклерних зрошувачів перед входом до квартир, а саме дозволено у житлових будинках для суміжних квартир, входи до яких знаходяться під прямим кутом на відстані від центру до центру дверей не більше 1,6 м  передбачати один (спільний) спринклерний зрошувач з площею зрошення не менше 10 м2.
  • Уточнено вимоги стосовно розміщення приміщень насосних станцій пожежогасіння, а саме зазначено що дані приміщення слід улаштовувати з безпосереднім виходом до сходової клітки та відокремлювати від приміщень іншого призначення протипожежними перегородками вогнестійкістю ЕІ 60.
  • Дозволено приміщенням пожежного поста (ЦПУБ, диспетчерської) розміщувати в середині об’єму будівлі.
  • Уточнено вимоги до матеріалів для опорядження стін, стелі та заповнення підвісної стелі та покриття підлоги невиробничих складських приміщеннях висотних будинків.
  • Введено вимоги, щодо необхідності передбачити у складі проектної документації розроблення креслень схем доступу пожежних підрозділів з автодрабин та автопідйомників до кожного приміщення нижнього протипожежного відсіку висотного будинку, що має прорізи у зовнішніх стінах.
  • Доповнено вимогу щодо розміщення електричних вводно-розподільних щитів живлення різних протипожежних відсіків та відокремлення їх протипожежними перегородками.

Послуги з оцінки відповідності  державним будівельним нормам (ДБН) та національним стандартам, на які є посилання в будівельних нормах і які є обов’язковими для виконання.

Слід зазначити, що на сьогоднішній день Проект ДБН В.2.2-24:201Х «Будинки і споруди. Висотні будівлі. Основні положення» знаходиться на доопрацюванні, а це означає, що розробники можуть включити додаткові зміни та доповнення до ДБН, які ми обов’язково висвітлимо.