Пн - Пт 09:00 - 18:00
  • UA
  • RU

Параметричний метод нормування – «панацея» від усіх лих чи альтернативний спосіб нормування?

Параметричний метод нормування – «панацея» від усіх лих чи альтернативний спосіб нормування

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”.

Добавить комментарий

Войдите или заполните поля ниже. Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 комментария

Наталія

В ЗУ визначені три!!! методи нормування у будівництві: розпорядчий, параметричний і цільовий.
Вибір методу має залежати від особливостей об’єкта нормування, але параметричному методу надається перевага.
В статті переплутані поняття
— вибір методу нормування (нормування — діяльність із розроблення, погодження, перевірки, затвердження, внесення змін, … ДБН, ГБН);
— і вибір яким методом користуватися під час проектування.

параметричний метод нормування у будівництві – спосіб формування вимог до об’єкта нормування у будівництві, який передбачає встановлення цілей та/або параметрів безпеки, функціональності та якості об’єкта нормування у будівництві (критерію, вимоги до експлуатаційної характеристики та/або її показників);

розпорядчий метод нормування у будівництві – спосіб формування вимог до об’єкта нормування у будівництві, який передбачає поелементний опис об’єкта нормування у будівництві (встановлення рішення, конструкції, матеріалу, які не передбачають альтернатив);

цільовий метод нормування у будівництві – спосіб формування вимог до об’єкта нормування у будівництві, який передбачає встановлення цілі та конкретних критеріїв оцінки технічних характеристик об’єкта нормування у будівництві.
Цільовий метод є компромісним і поєднує два попередніх.
Що до недоліків, то це зовсім до іншого, не плутайте методи проектування об’єктів і способи формування вимог до об’єкта у будівництві.
вислів: «Якщо ж обрано параметричний метод, то відповідальність за більшість проектних рішень лягає на проектувальника» не відповідає дійсності як вислів, що «Якщо обирається розпорядчий метод,… знімається тягар відповідальності за те чи інше проектне рішення». Це дуже «вільне» трактування Кодексу про адміністативні порушення.
Питання дійсно цікаве, перегляд ДБН і ГБН потребує комплексних планів і значних коштів. Можливі помилки, які можуть бути виправлені професійним обговоренням конкретних будівельних норм.

    admin

    В більшості згодні із Вашими зауваженнями, але цікавить Ваша думка щодо подальшого нормування у будівництві, а саме: чи потрібно повністю перевести всю нормативну базу України на параметричний метод нормування АБО слід створити дві паралельні гілки за параметричним і розпорядчим методами нормування та надати можливість забудовнику та проектувальнику самім вирішувати яким методом вони будуть користуватися під час проектування конкретно взятого об’єкта будівництва.